Opel Corsa-e je víťazom prestížnej ankety „Zlatý volant 2020″

• Najlepší malý automobil: Elektrická Corsa-e uspela v silnej konkurencii.
• Ďaľšie víťazstvo v rade: Corsa už vlastní tituly „Best Buy Car of Europe“ a „Firemné auto roka“
• Dlhá tradícia: Corsa-e je 18tym modelom značky Opel, ktorý získal titul „Zlatý volant“

Nový Opel Corsa pokračuje vo svojom víťaznom ťažení ziskom titulu “Zlatý volant 2020” jedného z najvýznamnejších ocenení v nemeckom automobilovom priemysle. Toto ocenenie bolo tento týždeň udelené čisto elektrickému modelu Corsa-e.Corsa-e s prevahou porazila silných rivalov v kategórii malých automobilov a vydobyla si víťazstvo. Tento v Nemecku najpredávanejší malý automobil vyvoláva nadšenie nielen u odborníkov a čitateľov časopisov Auto Bild a Bild am Sonntag, ale aj u zákazníkov.

„Opel je elektrizujúci“, hovorí Michael Lohscheller, CEO spoločnosti Opel, „a náš nový Opel Corsa-e je toho najlepším dôkazom. Ukazuje, že elektromobil dnes môže byť nielen dynamický a praktický, ale aj cenovo dostupný pre všetkých. Sme hrdí, ako Corsa-e všetkých presvedčila: či už našich zákazníkov, čitateľov časopisov Auto Bild a Bild am Sonntag, alebo členov odbornej poroty a celebrity.“

Ako zvyčajne, súťažiaci museli na ceste za víťazstvom zdolať dve prekážky. Najskôr čitatelia časopisov Auto Bild a Bild am Sonntag hlasovali v každej kategórii za troch favoritov, ktorých chceli vidieť vo finále. V ďaľšom kroku porota zložená z novinárov, súťažných jazdcov a automobilových expertov každého finalistu otestovala na okruhu DEKRA-Lausitzring a ohodnotila podľa kritérií vychádzajúcich z testovacej metodiky magazínu Auto Bild. Nový Opel Corsa-e s celkovým skóre 3 221 bodov jednoznačne porazil silných konkurentov v kategórii „malých automobilov“, a to s náskokom 140 bodov pred modelom Hyundai i20 na druhom, resp. 430 bodov pred VW e-Up na treťom mieste.

Opel Corsa-e: elektromobilita v najlepšej podobe

S výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm ponúka Corsa-e to najlepšie zo sveta elektromobility. Podľa metodiky WLTP má toto päťmiestne vozidlo dojazd až 337 km. Pri použití rýchlej jednosmernej nabíjacej stanice s výkonom 100 kW sa jeho 50 kWh akumulátor nabije na 80 percent už za 30 minút. Corsa-e je pripravená na všetky možné spôsoby nabíjania: z nástennej nabíjačky, vysokorýchlostnej dobíjacej stanice alebo cez kábel z domovej zásuvky.

Už v základnej výbave ponúka Corsa-e automatickú klimatizáciu, elektrickú parkovaciu brzdu a bezkľúčové štartovanie, multimediálny audiosystém so 7-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou, kompatibilný s technológiami Apple CarPlay a Android Auto, služby OpelConnect a digitálny kokpit. Bez príplatku sú k dispozícii aj technológie ako systém upozorňovania na hroziacu čelnú zrážku s automatickým núdzovým brzdením a detekciou chodcov, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek a inteligentný tempomat.

Súčasná generácia modelu Corsa: najpredávanejší malý automobil

Víťazná trofej z ankety „Zlatý volant roka“ sa už hrdo vyníma vo vitrínke modelu Corsa. Porota AUTOBEST však už tomuto najpredávanejšiemu malému automobilu udelila aj titul „Best Buy Car of Europe 2020“. V Nemecku Corsa zvíťazila aj v boji o titul „Firemné auto roka“ v kategórii kompaktných automobilov. A časopisy Auto Bild a Computer Bild udelili tomuto novému modelu značky Opel ocenenie „Connected Car Award 2019“. Corsa-e nadviazala na dlhú tradíciu a stala sa už osemnástym modelom značky Opel ovenčeným titulom „Zlatý volant”

Ročník ankety „Zlatý volant“ Model
1978 Opel Senator A
1979 Opel Kadett D
1981 Opel Ascona C
1982 Opel Corsa A
1984 Opel Kadett E
1987 Opel Senator B
1990 Opel Calibra
1994 Opel Omega B
1995 Opel Vectra B
1999 Opel Zafira A
2002 Opel Vectra C
2005 Opel Zafira B
2009 Opel Astra J
2010 Opel Meriva B
2012 Opel Zafira Tourer
2015 Opel Astra K
2017 Opel Ampera-e
2020 Opel Corsa-e

MENU